Hava Durumu

Adalet Mesleki Eğitim Merkezi törenle açıldı!..

Adalet Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan eğitim ve öğretim iş birliği protokolü kapsamında Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde kurulan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı. 18 ilde eş zamanlı olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımlarıyla canlı bağlantı yoluyla gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2021 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2021 12:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Adalet Mesleki Eğitim Merkezi törenle açıldı!..

Ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların meslek edinmeleri, sahip oldukları mesleklerini geliştirmeleri ve yarım kalan mesleki becerilerini tamamlamaları amacıyla hayata geçirilen Niğde Şehit Abit Tüber Adalet Mesleki Eğitim Merkezi için açılış törenine; Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Adalet Komisyon Başkanı Ömer Dadal ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Şimşek, “Mesleki Eğitim Merkezimiz, 2009 yılında görevi başında şehit olan İnfaz Koruma Memuru Abit Tüber’in adını taşıyan Mesleki Eğitim Merkezimiz, 200 kişi kapasiteli olup; 11 derslikten oluşuyor ve 7 iş kolunda hizmet verecektir.

Gerçekten beklentileri karşılayacak çok güzel bir eğitim merkezi oldu. Başta Adalet Bakanımız Sn. Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer olmak üzere merkezimizin açılmasında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Niğde’mize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.