Hava Durumu

9 ilden 12 okulun yarıştığı yarışmada Niğde bölge birincisi oldu 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatipler Yarışıyor "Meslekî Bilgi Yarışması" Türkiye Finali Denizli'de gerçekleştirildi. Niğde 9 ilin bulunduğu bölgede birinci oldu. 

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2022 15:59
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2022 15:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
9 ilden 12 okulun yarıştığı yarışmada Niğde bölge birincisi oldu 


MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, İmam Hatipliler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışmasında 9 ilden 12 okul arasında  bölge birincisi olan olan Şehit Kemal Tosun Proje AİHL öğrencileri Niğde İl Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar tarafından ödüllendirildi. 


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından projenin amacı olarak; 


Millî eğitimin amaçlarını her yerde ve her fırsatta gerçekleştirmek, öğrencilerin kendilerini yetiştirebilecekleri fırsat ve imkânlar sunmak, ortak bir genel kültür vererek geleceğe hazırlamak, doğru inanç, doğru bilgi, doğru düşünce ve erdemli davranışlar kazandırmak, onların bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini ilgi ve yetenekleri doğrultusunda desteklemek, meslekî bilgi, beceri ve yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak ve serbest zamanlarını etkin ve verimli değerlendirebilmelerine imkân vermek amacıyla yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde akademik, bilimsel, teknolojik, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve meslekî alanlarda gelişme olarak açıklandı. 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.