Hava Durumu

800 kişinin istihdam edileceği fabrika kuruluyor!..

Niğde Organize Sanayi Bölgesine bir yatırım da bisküvi-gofret ve çikolata fabrikasından.. 25 bin metrekare alanda üretim yapacak olan Master Gıda uzun vadede 800 kişiyi istihdam edecek.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2021 18:12
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2021 09:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
800 kişinin istihdam edileceği fabrika kuruluyor!..

EN GÜZEL BİSKÜVİ, GOFRET VE ÇİKOLATALAR NİĞDE OSB DE ÜRETİLECEK

Niğde OSB’den bu yıl içerisinde hazır yemek konserve üretimi, gazlı içecek – enerji içeceği üretimi ve makarna üretim tesisi kurmak üzere arsa tahsisi yapılan, yapı ruhsatı için projelerini hazırlayan üç ayrı firmadan sonra bisküvi, gofret ve çikolata üretimi yapmak üzere MASTER BRONZ GIDA İÇECEK AMBALAJ SAN. AŞ’de Niğde OSB’de yatırım kararı aldı.

Bursa İlinde ürettiği ürünleri beş kıtaya ihraç eden MASTER BRONZ GIDA İÇECEK AMBALAJ SAN. AŞ’ne 25.000 m² kapalı alanlı BİSKÜVİ-GOFRET VE ÇİKOLATA ÜRETİM TESİSİ kurmak üzere Niğde OSB deki 71.463,89 m² yüzölçümlü sanayi parselinin tahsisi yapıldı.

Toplam yatırım bedeli 100 Milyon TL olan ve bir ay içerisinde tesis inşaatına başlayacağı tesiste ilk etapta 200 kişi istihdam edileceği, tesisin tam kapasite ile faaliyete geçtiğinde ise 800 kişinin istihdam edileceği açıklandı.

Kuralacak fabrika ile birlikte aylık bin ton bisküvi-gofret ve çikolata ihraç edilecek. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.