Hava Durumu

77 kuruşluk zam yolda !..

Motorine bu gece yarısından itibaren 77 kuruşluk zam geliyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2022 11:54
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2022 11:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
77 kuruşluk zam yolda !..

Gece yarısı yapılan 70 kuruşluk zamdan sonra motorine 7 Eylül Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere 77 kuruşluk yeni bir zammın  gelmesi bekleniyor. Zamla birlikte motorinin İstanbul'daki satış fiyatı da 25 lira 99 kuruşa yükselecek.
Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.
MOTORİNE İKİ GÜN ÜST ÜSTE ZAM
Hatırlanacağı üzere motorine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 70 kuruşluk bir zam  gelmişti. 7 Eylül Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 77 kuruş zam daha gelmesi bekleniyor.
İSTANBUL'DA LİTRE FİYATI 26 LİRAYA DAYANDI
Bu geceden itibaren pompaya yansıyacak zamla birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 25 lira 99 kuruşa yükselecek.
AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.
EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun  fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.