Hava Durumu

6'lı masa dağıldı !.

Ortak aday konusunda anlaşma sağlayamayan 6'lı masadan İYİ Parti ayrıldı. Akşener, 5 partinin birleştiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2023 15:40
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2023 15:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
6'lı masa dağıldı !.

"Ne yazık ki olmadı" 

"Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masadan ayrılma kararı aldıklarını duyurdu.

Akşener basın açıklamasında kısaca şunları söyledi; "Geçtiğimiz sene, memleketimizin geleceğini düşünerek çok önemli bir adım attık. Dün gerçekleşen toplantıda nihayet ortak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti Kılıçdaroğlu'nun adaylığını beyan ettiler. Tüm kamuoyu araştırmalarında Erdoğan'a karşı açık ara kazandığını gördüğümüz 2 ismi beyan ettik. Bu isimler Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Maalesef bu görüş ve önerilerimiz reddedildi. 6'lı masanın bir anlayışa varıldı. Anlamış olduk ki kişisel ajandalar uğruna, milletin kazandığı bir hakikate tercih edildi. Aziz milletim, biz İyi Parti'yi bunun için kurmadık. Kurulduğumuz günden beri önce ben, önce İyi Parti demedik. Yeri geldi parti çıkarlarımızı gözardı edip milletimizi için feragat ettik. Hakarete uğradık, dişimizi sıktık. Linç edildik yıkılmadık. Ne yazıkki olmadı, olamadı.

Bu vesileyle, anlamış olduk ki; şahsi hırslar, Türkiye'ye tercih edilmiştir. Anlamış olduk ki; kişisel ajandalar uğruna, mübah sayılan, kuyruklu yalanlar; milletin kazandığı, bir büyük hakikate, tercih edilmiştir. Anlamış olduk ki; yenilgi yenilgi büyüyen, küçük hesaplar, 85 milyonun kazandığı, kutlu bir zafere tercih edilmiştir. “

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.