Hava Durumu

52 bin sazan balığı göllere bırakıldı !..

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nce yürütülen 'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce ilimizde bulunan 7 göl ve gölete toplamda 52.000 adet sazan yavrusu bırakıldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.09.2022 16:16
Haber Güncellenme Tarihi: 08.09.2022 16:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
52 bin sazan balığı göllere bırakıldı !..

2022 YILI BALIKLANDIRMA PROGRAMI VALİ MUSTAFA KOÇ’UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gümüşler Barajında yapılan balık salma programına Niğde Valisi Mustafa KOÇ’un yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Haci Yusuf PARLAK, İl Jandarma Alay Komutanı Alb.Nihat ÖZKÖK, D.S.İ 45. Şube Müdürü Ahmet ELBASAN, Gümüşler Belediye Başkanı Recep KAYMAZ, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Sadettin YILMAZ, Hayvan Sağlığı, Yetiştirciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Faruk AKBULUT ve teknik personeller katıldı.

2022 yılı Balıklandırma Programı kapsamında Niğde genelinde 7 su kaynağına 52.000 adet yavru pullu sazan balığı bırakıldığını belirten Vali KOÇ, balıkçılığın sürdürülebilir olmasının kurallara bağlı avcılık ile mümkün olduğunu belirterek, vatandaşlarımız tarafından avlanma zamanına ve kurallara uyma noktasında hassasiyet beklediklerini vurguladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.