Hava Durumu

5 Şubat Satranç Turnuvasında ilk hamle Uslu'dan

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu ve Niğde Final Eğitim Kurumları ortaklığında NÖHÜ Merkez Kampüsü Milli Piyango Yurt Müdürlüğünde düzenlenen, Niğde’den ve şehir dışından da birçok katılımcının yer aldığı Ödüllü Geleneksel 5 Şubat Satranç Turnuvası, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu’nun ilk hamleyi yapması ile başladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2022 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2022 14:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
5 Şubat Satranç Turnuvasında ilk hamle Uslu'dan

Turnuvada Rektör Uslu'ya, NÖHÜ Genel Sekreter Yardımcısı Abdulgani Özkan ve Türkiye Satranç Federasyonu Niğde İl Temsilcisi Ceyhan Bayındır da eşlik etti.

Satranç turnuvası ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin yıl dönümünde düzenlenen bu turnuvanın oldukça değerli olduğunun altını çizerek dijitalleşen dünyada satranç tutkusunu sürdüren bireylerin olmasının çok güzel olduğuna vurgu yaptı.

Kendisinin de ailesi ile birlikte sürekli olarak satranç oynadığını belirten Rektör Uslu, çocuklarını satranç turnuvasına getirerek onların analitik düşünmelerine ve planlı hareket etme becerilerine katkı sağlayan, böylelikle satranç kültürünü de yaşatan tüm ebeveynlere ayrıca teşekkür etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.