Hava Durumu

10 yıldır beklenen proje ihale aşamasında; bedeli 20 milyon lira

Niğde Aktaş Kasabasında yapılması planlanan Lojistik Yük Merkezi için geri sayım başladı. Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, kalsit sektörü başta olmak üzere birçok sektörde nakliye merkezi haline gelecek olan Lojistik Yük Merkezi Projesinde ihale sürecinin başladığını belirtti. İhale bedeli olarak 20 milyon lira ödenek ayrıldı.

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2022 15:12
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2022 16:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
10 yıldır beklenen proje ihale aşamasında; bedeli 20 milyon lira

Niğde’de Lojistik Yük Merkezi Projesi hayata geçiyor

Gültekin, Aktaş’ta yapılacak olan proje ile birlikte Niğde’yi nakliye merkezi haline getireceklerini ifade etti. Gültekin konuşmasında şunlara değindi: “Demiryolu taşımacılığının en önemli projelerinden biri olan Andaval Yük Merkezi Projesi (Lojistik Yük Merkezi) kapsamında, 2022 yılı için 20 milyon lira ödenek ayrıldı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a sunduğumuz ‘Kırmızı Dosya’nın karşılık bulmasından dolayı mutluyuz.

Bilindiği gibi kalsit sektörünün sabırsızlıkla beklediği bu proje Niğde’nin gündemine 10 yıl önce gelmişti. Eski Aktaş Mevkisinde hayata geçecek proje kapsamında 250 dönüm üzerine lojistik destek birimleri, yükleme yolu ve alanı yapılacak. Yüklemeciler yükleme alanına depolama da yapabilecek.”

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Niğde’de yapılmasını talep ettiği verileri içeren “Kırmızı Dosya” sunmuştu.

Gültekin açıklamasında; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederken, Niğde’yi her alanda ileriye götürecek projelerle çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.