Hava Durumu

1 milyon şoför ehliyet affı bekliyor !..

CHP Milletvekili Gürer, Ehliyet Affı konusunu yeniden gündeme getirdi…

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2022 10:51
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2022 12:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
1 milyon şoför ehliyet affı bekliyor !..

Gürer: “Ehliyet affı şart oldu”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada 1 milyona yakın kişinin ehliyet affı beklediğini belirerek, insan canına kastetmemiş, herhangi bir kişiyi yaralamamış olup bir hata nedeniyle ehliyetine el konanlara af getirilmesi gerektiğini söyledi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, daha önce Kanun Teklifi olarak TBMM Başkanlığına sunduğu ehliyet affı konusunu, bu kez Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla yeniden gündeme getirdi.
"EHLİYETİNE EL KONAN ŞOFÖR ESNAFI EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR"
Mesleği şoförlük olup ekonomik krizde sıkıntıya düşen, evine ekmek ve evine ekmek götüremeyenler için ehliyet affı getirilmesi gerektiğini vurgulayan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “1 milyona yakın ehliyet affı bekleyen var. İnsan canına kastetmemiş, herhangi bir kişiyi yaralamamış, bir hata nedeniyle ehliyetine el konanlar tekrarlanmamak üzere ehliyet affı istiyor” dedi. 
"KANUN TEKLİFİ DE VERDİM"
Tüm siyasi partilerden milletvekillerini ehliyet affından yana olduğunu belirten konuşmalar yaptığını hatırlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kanun teklifi de verdim, bu konuda kanun teklifim de getirilebilir ya da partiler ortaklaşa ehliyet affını Meclise getirebilirler, bu sayede ehliyet affı bekleyen binlerce insanın da sorununa derman oluruz” diye konuştu. 


 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.