Hava Durumu

Türk-İtalyan şirketler enerjiye yön verecek

Türk ve İtalyan şirketleri ICCI’de enerji sektörüne yön verecek.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2022 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2022 13:00
Kaynak: İGF Haber
Türk-İtalyan şirketler enerjiye yön verecek

İSTANBUL (İGFA) - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI), 16-18 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

65 ülkede faaliyet gösteren İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) destekleriyle gelecek olan birçok İtalyan enerji şirketi, Türk firmalarla ICCI’da buluşacak.

İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, enerji üretimi sektörü ve yenilenebilir enerji sektöründe Türk ve İtalyan şirketleri arasında işbirliğinin teşvik edilmesi adına fuara katılarak iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedefliyor.

İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı Direktörü Riccardo Landi, fuar boyunca enerji üretimi sektörü ve özel olarak yenilenebilir enerji sektöründe Türk ve İtalyan şirketleri arasında işbirliğinin teşvik edilmesi de fuara katılım sağlanmasındaki önemli unsurlardan biri olacağını söyledi. Landi, "Hedefimiz, bu sektörde iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmek olduğu için, fuarın sektöre katkı açısından çok faydalı geçeceğini umuyoruz" dedi.

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.