Hava Durumu

Emeklilikte Yaşa Takılanlara Müjde !

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için müjde geldi. Hükümetten gelen son dakika açıklamasına göre bu yıl düzenleme yapılacaklar arasında EYT'liler var.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2022 13:43
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2022 13:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Emeklilikte Yaşa Takılanlara Müjde !

Hükümet EYT’lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) sorununu çözmek için düğmeye bastı. Çarşamba günü Meclis’te AK Parti ve MHP temsilcilerini ziyaret eden EYT temsilcileri, 2022 yılı içerisinde “EYT’lilerin sorununu halledeceğiz” sözü aldı. AK Parti’den, EYT’nin çözümü için 2022 yılı sinyali geldi.

AYRI AYRI ZİYARET
Çarşamba günü EYT’ye ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyet TBMM’de AK Parti ve MHP’nin kapısını çaldı. EYT temsilcileri AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile ayrı ayrı görüşerek, çalışmalara ilişkin nabız yoklayarak sorunlarını iletti. EYT’liler 8 Eylül 1999’da getirilen yaş şartıyla mağdur edildiklerini hatırlattı.

2 MESELEYİ ÇÖZDÜK
Edinilen bilgilere göre, sözleşmeli personel konusunun ardından gündeme alınacak olan EYT sorunu 2022 yılı içerisinde çözülecek. Ziyarette Akbaşoğlu’nun “İlk iki mesele olan asgari ücret ve memur maaşlarını çözüme kavuşturduk. Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT’liler sorununu halledeceğiz” dediği öğrenildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.